Ferie 2024 z CUBUS

Zapraszamy na tematyczne warsztaty podczas Ferii zimowych w dniach 22.01- 27.01.2024. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego 🙂

Co czeka na ciebie w poszczególne dni?

Poniedziałek 22.01.2024 – nauka gry w Rummikub. Gra Rummikub nie tylko dostarcza rozrywki, ale również wspiera rozwój umiejętności matematycznych. Gracze muszą stale przeliczać wartość kostek na swojej planszy, szukając możliwości ułożenia kombinacji o określonym wyniku. To rozwija umiejętność liczenia i szacowania. W trakcie gry gracze wykonują różne operacje matematyczne, takie jak dodawanie i odejmowanie, aby dostosować się do zmiennych warunków gry. Grając w Rummikub, gracze nie tylko bawią się dobrze, ale także nieświadomie rozwijają kluczowe umiejętności matematyczne, co czyni ją atrakcyjną opcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nauczysz się zasad gry dla początkujących i podpowiedzi dla zaawansowanych graczy.

 Nie ważne, czy jesteś nowicjuszem, czy weteranem Rummikub – to wydarzenie jest dla Ciebie! Zapraszamy w godzinach 11:00 – 14:00. Konieczne wcześniejsze zapisy.

Wtorek 23.01.2023 – kostki Rubika. Czy kiedykolwiek marzyłeś o opanowaniu sztuki układania kostki Rubika? Czy chcesz spędzić ferie w fantastycznym towarzystwie innych pasjonatów łamigłówek? To wydarzenie jest dla Ciebie! Nauczysz się tajników układania kostki od doświadczonych entuzjastów! Bez względu na to, czy jesteś początkujący czy doświadczony, znajdziesz tu coś dla siebie. Zmierz swój czas jak mierzą prawdziwi speedcuberzy.

Sprawdź swoje umiejętności w rywalizacji z innymi pasjonatami. Czeka na Ciebie  wiele emocji! Zapraszamy w godzinach 11:00 – 14:00. Konieczne wcześniejsze zapisy.

Środa 24.01.2024 – SZACHY. Bez względu na poziom zaawansowania możesz doskonalić swoje umiejętności logicznego i strategicznego myślenia podczas tego spotkania!. Szachy to gra dla każdego 🙂 Zapraszamy w godzinach 11:00 – 14:00. Konieczne wcześniejsze zapisy.

Czwartek 25.01.2024 – zajęcia z liczydła Soroban dla sześciolatków. Zapraszamy młode umysły na bezpłatne warsztaty z liczydłami Soroban, które nie tylko uczą liczenia ale także rozwijają zdolności logicznego myślenia. Wierzymy, że przyjemność z nauki matematyki nie tylko ułatwia zrozumienie skomplikowanychzagadnień w przyszłości ale również kształtuje pozytywne podejście dziecka do nauki, co może mieć długofalowe korzyści w jego rozwoju edukacyjnym i osobistym. Pozytywne doświadczenia związane z matematyką w przedszkolu mogą uczynić dziecko bardziej gotowym do nauki tej dziedziny w szkole, pomagając w łatwiejszym przyswajaniu bardziej zaawansowanych koncepcji. Zapisz się z dzieckiem już dzisiaj i pozwól mu odkrywać fascynujący świat matematyki w sposób pełen radości 🙂 Warsztaty odbędą się w godzinach 16:30 – 17:30 w szkole matematyki CUBUS. Konieczne wcześniejsze zapisy.

Piątek 26.01.2024 – Matematyka w filmach, warsztat medialno – dyskusyjny dedykowany dzieciom w klasach 6-8 SP.

10: 00 – 11:00 „Donald in Mathmagic Land”, wiek 6+

11:00 – 13:30 „Ukryte Działania”, wiek 12+

14:00 – 15:00 – „Speedcuberzy” + „Logika.pułapki umysłu”, wiek 10+

Cóż można dodać więcej? A no tak – popcorn 🙂 Zapraszamy. Konieczne wcześniejsze zapisy.

Sobota 27.01.2024 – zawody Rummikub o puchar CUBUS. Przyjdź i zmierz się z innymi fanami gry Rummikub na spotkaniu o puchar CUBUS. Zapraszamy w godzinach 11:00 – 13:00. Konieczne wcześniejsze zapisy.

JAK MOGĘ UCZESTNICZYĆ W BEZPŁATNYCH WARSZTATACH W CUBUS?

Zapisz się poprzez wysłanie maila przez opiekuna/rodzica na adres: szkola@cubus.edu.pl o treści: Zapisuję i tym samym wyrażam zgodę na uczestnictwo mego dziecka … (imię i nazwisko dziecka) w warsztatach organizowanych przez Szkołę Matematyki Cubus w dniu …. (tu wybrana data lub daty). Imię i nazwisko rodzica/opiekuna oraz numer telefonu kontaktowy.

Zapraszamy serdecznie 🙂 Małgorzata Samojlik i Małgorzata Lewkowska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *