O szkole

Nowoczesna szkoła matematyki !

W CUBUS odczarowujemy zawiłości matematyczne i udowadniamy, że matematyka jest prosta na każdym etapie nauki: w szkole podstawowej, w liceum, technikum czy na studiach.

Naszym celem jest podniesienie twoich kompetencji matematycznych i pomoc w  drodze do sukcesu poprzez kreatywne zajęcia z wykorzystaniem dopasowanych pomocy dydaktycznych oraz elementu ruchu i dynamiki na zajęciach. Wiemy, że kiedy dziecko doświadcza sukcesu, w naturalny sposób wzrasta jego pewność siebie i poczucie własnej wartości, a także chęć kontynuowania dążenia do tego sukcesu.

Dzięki angażującym i ciekawym zajęciom, mamy nadzieję zbudować solidny fundament matematyki na kolejne etapy edukacyjne. Nasze zajęcia są atrakcyjne dla dzieci, ponieważ program nauczania obejmuje ciekawe pomoce dydaktyczne jak np. klocki Lego, ekologię, japońskie liczydła Soroban. Na zajęciach w szkole CUBUS dziecko poprzez zdobywanie wiedzy i pobudzanie myślenia analitycznego i wyobraźni matematycznej dziecko zwiększa swoją pewność siebie na lekcjach matematyki w szkole. Konsekwencją nauki matematyki jest wzrost koncentracji, co przekłada się na wiele przedmiotów szkolnych.

Myślenie matematyczne gimnastykuje szare komórki, rozwija umysł i poszerza horyzonty.

Dlaczego matematyka jest tak ważna?​

Matematyka jest wszędzie. Bez matematyki nie upieczemy ciasta, nie rozliczymy wspólnych zakupów czy nie wybierzemy się w podróż. Matematyka jest nam potrzebna do zabawy w układanie z klocków, gry planszowej czy do tańca.
Matematyka jest królową nauk. Króluje w każdej dziedzinie i na pewno przyda się na wszystkich lekcjach. Bez matematyki nie ma przyrody, chemii, fizyki, muzyki, a nawet języka. Bez matematyki nie ma badań, po prostu nie ma nauki.
Matematyka jest niezawodna. Reguły matematyczne dają nam pewność, możemy na niej polegać. Pomimo tego, że są różne metody dojścia do rozwiązania – wynik jest zawsze ten sam.
Matematyka może być zabawna. Przecież zagadki, układanki, rebusy czy gry opierają się na regułach matematycznych i pobudzają myślenie oraz ciekawość, która jest tak istotna w rozwoju całościowym.
Matematyka jest potrzebna by opisać świat. Każdą rzecz na świecie i we wszechświecie można opisać matematycznie. Puszysta śnieżynka spadająca z nieba tez podlega opisowi matematycznemu, wiesz?
Matematyka to przyszłość. Cyfrowy świat, w którym żyjemy wyznacza kierunek naszego rozwoju oraz rozwoju coraz nowszych technologii. Już najmłodsi użytkownicy dobrodziejstw technologicznych muszą przygotować się na spotkanie z matematyką w wielu sferach życia.