Kurs SOROBAN

Co to jest SOROBAN?

Soroban to japońskie liczydło. Jednak od znanego nam europejskiego  różni się tym, że zamiast dziesięciu koralików w każdym rzędzie ma pięć. Pomimo tego, że Japonia jest krajem wysoce skomputeryzowanym i zaawansowanym technologicznie, ten przyrząd jest tam wykorzystywany do dokonywania obliczeń. Wprawny użytkownik jest w stanie szybciej dokonać obliczeń na sorobanie niż ten niewprawny za pomocą kalkulatora. Im większe liczby występują w obliczeniu, tym szybsza jest metoda liczenia na sorobanie. Przykładowo 1 milion wymaga przesunięcia 1 koralika, podczas gdy w kalkulatorze należy wcisnąć 7 cyfr.

W ostatnich latach naukowcy, w oparciu o doświadczenia i wykorzystanie nowoczesnych technologii wykazali, że korzystanie z sorobanu rozwija prawą półkulę mózgu, która odpowiedzialna jest na kreatywność, myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię, zdolności muzyczne, plastyczne i artystyczne, intuicję oraz zarządzanie percepcją przestrzenną a także emocje.  Z liczydłem Soroban możliwe jest wykonanie wszystkich podstawowych działań matematycznych, tj. dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, potęgowania i pierwiastkowania kwadratowego, a nawet zgłębianie logarytmów czy proporcji trygonometrycznych.

Zalety posiadania umiejętności posługiwania się liczydłem:

1. Pewność siebie. Dzieci, które opanują umiejętności obliczeń na sorobanie, potrafią liczyć o wiele lepiej niż rówieśnicy, więc pewniej czują się na lekcjach matematyki. 

2. Lepsza koordynacja i koncentracja dziecka.

3. Sprawniejsza współpraca prawej i lewej półkuli mózgowej.

4. Lepsza sprawność manualną oraz koordynację oko-ręka.

5. Emocje pod kontrolą: liczydło wycisza, uczy samodyscypliny i koncentracji,

6. Większa motywacja do nauki z poczuciem sukcesu. 

Kurs Soroban w CUBUS:

Lekcja trwa 60 min, w tym 45 minut poświęcone jest na Soroban a 15 minut na zajęcia z mnemotechnik i technik pamięciowych. Startujemy z grupą liczącą 6 osób. Maksymalna liczba osób w grupie: 12. Start od Stycznia 2023.

Dostępne terminy spotkań; zajęcia raz w tygodniu

Wtorki: 15.20 – 16.20 lub 19:10-20:10

Czwartki: 15.20 – 16.20 lub 18:45 – 19:45

Soboty: 13:45 – 14:45 lub 15:00 – 16:00

Oferta cenowa:

Kurs Soroban – 18 spotkań (cena dla obecnych uczniów CUBUS i English Time) = 1000,00 Kurs Soroban – 18 spotkań = 1200,00 Cena uwzględnia liczydło do kursu Soroban.

Zapisz się na kurs: szkola@admin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *